Zabieg – body wrapping w warunkach domowych

W ramach zajęć zdalnych z przedmiotu praktycznego Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające ciała, dłoni i stóp uczennice kierunku technik usług kosmetycznych wykonały w warunkach domowych zabieg – body wrapping.
Słuchaczki samodzielnie przygotowały peeling do zabiegu, używając kilku domowych składników, m.in.: fusy z kawy, oliwa z oliwek, olej kokosowy, sok z cytryny, cynamon.
Body wrapping – to zabieg kosmetyczny, który jest polecany osobom chcącym pozbyć się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wymodelowaniu sylwetki ciała. Celem takiego zabiegu jest ujędrnienie i uelastycznienie wybranego fragmentu ciała. Dzięki nałożeniu peelingu, wykonaniu drenażu limfatycznego lub zwykłego masażu na wybranych partiach ciała, owinięciu folią miejsc wyznaczonych przy zabiegu oraz zastosowaniu masek/kremów/preparatów wspomagających np. w celu nawilżenia, następuje przyspieszenie rezultatów końcowych, jak np. dotlenienie i poprawienie wyglądu oraz kolorytu skóry. Zabieg stosowany jest również, aby pobudzić krążenie krwi (w układzie krwionośnym) oraz limfy (w układzie limfatycznym) w organizmie człowieka.