Makijaż fantazyjny to niekonwencjonalne kolory, formy i kształty min. malowane kwiaty, ozdoby np. piórka, cekiny, brokat. Makijaże zostały wykonane na podstawie wcześniej przygotowanych projektów.

Bombki styropianowe ozdobione klejem do spękań, wyciskami z masy lekkiej, woskami, farbami akrylowymi, pastą śniegową i oczywiście brokatem to znakomity pomysł na samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe

Słuchaczki są już po egzaminie pisemnym komputerowym, gdzie zdawalność wyniosła 100 % ✌👩‍🎓👨‍🎓😎(Formuła 2019) oraz po egzaminie zawodowym w części praktycznej z wykonaniem, ale na wyniki z tej części egzaminu musimy poczekać do 31 sierpnia 2021 r.

Zabieg  ma na celu odżywienie , ujędrnianie i nawilżenie skóry biustu .  Ciepła parafina rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu nakładane  pod nią kremy i ampułki  lepiej się wchłaniają, powodując poprawę elastyczności i jędrności skóry .

Techniki : wzrokowa, igłowa, łaskotania, fałdu skórnego i inne wykorzystywane są do wykrywania zaburzeń w tkance skórnej, łącznej, mięśniowej i okostnej.

Słuchaczki  pomalowały  cześć podeszwową swojej stopy farbą , następnie wykonały odcisk na kartce  papieru  i dzięki tej metodzie potrafiły określić jaki rodzaj stopy  posiadają . Główną cechą różnicującą stopy poszczególnych ludzi jest długość palców . Wyróżniamy  następujące rodzaje stóp: egipską , rzymską, grecką , germańską czy celtycką.

Masaż biurowy (work site) zapobiega i eliminuje negatywne skutki długotrwałej pracy biurowej. Odbywa się w biurze podczas pracy, na specjalnym krześle.

Jego celem jest zadbanie o kondycję psychofizyczną osób, które poprzez dużą ilość godzin spędzonych przy biurku cierpią na dyskomfort i ból w różnych obszarach ciała. W krótkim czasie (max 20 minut), w pozycji siedząco-klęczącej na specjalnym krześle opracowane jest ciało głębokimi uciskami, technikami rozciągającymi oraz rozluźniającymi. Masaż ten gwarantuje intensywne odczucia i daje zaskakująco skuteczne wyniki, zarówno w kondycji tkanek, jak i w postaci szybkiego odprężenia podczas pracy. Masaż wykonywany jest przez odzież.

Work-Site jest idealną usługą masażu, gdyż:

  1. jest bezpieczny, wykonywany przez ubranie – eliminuje lęk przed nagością,
  2. nie jest długi: trwa ok. 15-25 min,
  3. nie jest drogi,
  4. jest efektowny, odpowiedni układ technik i kroków przyciąga wzrok, zwiększa zainteresowanie masażem,
  5. jest efektywny gdyż, skierowany jest na najbardziej spięte okolice, na plecy, szyję i ramiona, ręce, dłoni,
  6. dostarcza tego, czego ludzie pragną – odprężenia!
  7. jest uniwersalny, ogólnodostępny i wygodny – nie wymaga zamkniętego pomieszczenia, może być wykonywany w każdym miejscu, w biurze, w domu, w parku czy na ulicy.

Na kierunku technik usług kosmetycznych odbywają się zajęcia praktyczne z makijażu nie tylko wieczorowego.

1. Masaż klasyczny grzbietu i kręgosłupa.
2. Techniki masażu relaksacyjnego grzbietu.
3. Żelowy okład chłodzący relaksujący i zapobiegający obrzękom w okolicy oczu.
4. Masaż twarzy przy użyciu chłodzącego naturalnego kamienia: stymuluje włókna kolagenowe, poprawia sprężystość skóry, spłyca zmarszczki oraz działa relaksująco i odprężająco.

Wykonywanie przeglądów dentystycznych i mieszanie masy alginatowej pod wyciski anatomiczne.

W domach zaczyna roznosić się woń pierniczków i ciasteczek korzennych. Również do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych zawitał świąteczny nastrój. Jak na szkołę medyczną przystało , dbamy o zdrowie , a więc i wypieki ekologiczne . Podczas warsztatów kulinarnych słuchacze kierunku terapeuta zajęciowy upiekli pyszne babeczki z dyni.

Uczennice uczestniczyły w pokazach makijażu kobiety dojrzałej, makijażu biznesowego, wizażu i stylizacji rzęs “karnawał w rio”, stylizacji paznokci “natural look”.
Brały udział w prezentacji  z zakresu medycyny estetycznej, charakteryzacji “the devil’s face”, mikropigmentacji brwi, pielęgnacji cery naczyniowej i infuzji tlenowej.

to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej uprawy kwiatów w doniczkach. Jeśli chcemy uatrakcyjnić nasze wnętrze interesującą kompozycją roślinną, zróbmy miniaturowy ogródek w szkle.

To rodzaj terapii, który możemy wykonać z pacjentami z problemami zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Doskonale wpisuje się w nurt powrotów do natury i ogrodu.

W dniu 6 kwietnia 2019 roku  odbyło się szkolenie doskonalące z zakresu sterylizacji medycznej przeznaczone dla słuchaczy kierunków higienistka stomatologiczna oraz asystentka stomatologiczna Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Gdańsku oraz w Kościerzynie. Szkolenie prowadziła lekarz stomatolog dr Magdalena Antończyk.

W dniu 17 marca 2019 r. w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Kościerzynie odbyło się szkolenie z zakresu kosmetyków naturalnych. Adresatem szkolenia byli uczniowie kierunków technik usług kosmetycznych oraz technik masażysta.

W dniu 9 marca 2019 roku uczennice kierunku technik usług kosmetycznych wzięły udział w Targach Urody “Kościerzyna na obcasach”. Podczas warsztatów uczennice skorzystały z darmowych porad kosmetycznych, wzięły udział w pokazie makijażu dziennego, poznały produkty do pielęgnacji twarzy, stóp i ciała m.in. suplementy diety: naturalny kolagen, chlorofil, olejki eteryczne, preparaty oczyszczające wspomagające odchudzanie. Słuchaczki SPMiS w Kościerzynie w ramach warsztatów wykonały peeling cukrowy rąk oraz poznały zabiegi redukujące tkankę tłuszczową oraz zapoznały się z ofertą kosmetyków wyszczuplających.