Makijaż fantazyjny to niekonwencjonalne kolory, formy i kształty min. malowane kwiaty, ozdoby np. piórka, cekiny, brokat. Makijaże zostały wykonane na podstawie wcześniej przygotowanych projektów.

Bombki styropianowe ozdobione klejem do spękań, wyciskami z masy lekkiej, woskami, farbami akrylowymi, pastą śniegową i oczywiście brokatem to znakomity pomysł na samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe

Słuchaczki są już po egzaminie pisemnym komputerowym, gdzie zdawalność wyniosła 100 % ✌👩‍🎓👨‍🎓😎(Formuła 2019) oraz po egzaminie zawodowym w części praktycznej z wykonaniem, ale na wyniki z tej części egzaminu musimy poczekać do 31 sierpnia 2021 r.

Zabieg  ma na celu odżywienie , ujędrnianie i nawilżenie skóry biustu .  Ciepła parafina rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu nakładane  pod nią kremy i ampułki  lepiej się wchłaniają, powodując poprawę elastyczności i jędrności skóry .

Techniki : wzrokowa, igłowa, łaskotania, fałdu skórnego i inne wykorzystywane są do wykrywania zaburzeń w tkance skórnej, łącznej, mięśniowej i okostnej.

Słuchaczki  pomalowały  cześć podeszwową swojej stopy farbą , następnie wykonały odcisk na kartce  papieru  i dzięki tej metodzie potrafiły określić jaki rodzaj stopy  posiadają . Główną cechą różnicującą stopy poszczególnych ludzi jest długość palców . Wyróżniamy  następujące rodzaje stóp: egipską , rzymską, grecką , germańską czy celtycką.

Masaż biurowy (work site) zapobiega i eliminuje negatywne skutki długotrwałej pracy biurowej. Odbywa się w biurze podczas pracy, na specjalnym krześle.

Jego celem jest zadbanie o kondycję psychofizyczną osób, które poprzez dużą ilość godzin spędzonych przy biurku cierpią na dyskomfort i ból w różnych obszarach ciała. W krótkim czasie (max 20 minut), w pozycji siedząco-klęczącej na specjalnym krześle opracowane jest ciało głębokimi uciskami, technikami rozciągającymi oraz rozluźniającymi. Masaż ten gwarantuje intensywne odczucia i daje zaskakująco skuteczne wyniki, zarówno w kondycji tkanek, jak i w postaci szybkiego odprężenia podczas pracy. Masaż wykonywany jest przez odzież.

Work-Site jest idealną usługą masażu, gdyż:

  1. jest bezpieczny, wykonywany przez ubranie – eliminuje lęk przed nagością,
  2. nie jest długi: trwa ok. 15-25 min,
  3. nie jest drogi,
  4. jest efektowny, odpowiedni układ technik i kroków przyciąga wzrok, zwiększa zainteresowanie masażem,
  5. jest efektywny gdyż, skierowany jest na najbardziej spięte okolice, na plecy, szyję i ramiona, ręce, dłoni,
  6. dostarcza tego, czego ludzie pragną – odprężenia!
  7. jest uniwersalny, ogólnodostępny i wygodny – nie wymaga zamkniętego pomieszczenia, może być wykonywany w każdym miejscu, w biurze, w domu, w parku czy na ulicy.

Na kierunku technik usług kosmetycznych odbywają się zajęcia praktyczne z makijażu nie tylko wieczorowego.

1. Masaż klasyczny grzbietu i kręgosłupa.
2. Techniki masażu relaksacyjnego grzbietu.
3. Żelowy okład chłodzący relaksujący i zapobiegający obrzękom w okolicy oczu.
4. Masaż twarzy przy użyciu chłodzącego naturalnego kamienia: stymuluje włókna kolagenowe, poprawia sprężystość skóry, spłyca zmarszczki oraz działa relaksująco i odprężająco.

Wykonywanie przeglądów dentystycznych i mieszanie masy alginatowej pod wyciski anatomiczne.

W domach zaczyna roznosić się woń pierniczków i ciasteczek korzennych. Również do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych zawitał świąteczny nastrój. Jak na szkołę medyczną przystało , dbamy o zdrowie , a więc i wypieki ekologiczne . Podczas warsztatów kulinarnych słuchacze kierunku terapeuta zajęciowy upiekli pyszne babeczki z dyni.

Uczennice uczestniczyły w pokazach makijażu kobiety dojrzałej, makijażu biznesowego, wizażu i stylizacji rzęs “karnawał w rio”, stylizacji paznokci “natural look”.
Brały udział w prezentacji  z zakresu medycyny estetycznej, charakteryzacji “the devil’s face”, mikropigmentacji brwi, pielęgnacji cery naczyniowej i infuzji tlenowej.

to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej uprawy kwiatów w doniczkach. Jeśli chcemy uatrakcyjnić nasze wnętrze interesującą kompozycją roślinną, zróbmy miniaturowy ogródek w szkle.

To rodzaj terapii, który możemy wykonać z pacjentami z problemami zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Doskonale wpisuje się w nurt powrotów do natury i ogrodu.

W dniu 6 kwietnia 2019 roku  odbyło się szkolenie doskonalące z zakresu sterylizacji medycznej przeznaczone dla słuchaczy kierunków higienistka stomatologiczna oraz asystentka stomatologiczna Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Gdańsku oraz w Kościerzynie. Szkolenie prowadziła lekarz stomatolog dr Magdalena Antończyk.

W dniu 17 marca 2019 r. w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Kościerzynie odbyło się szkolenie z zakresu kosmetyków naturalnych. Adresatem szkolenia byli uczniowie kierunków technik usług kosmetycznych oraz technik masażysta.

W dniu 9 marca 2019 roku uczennice kierunku technik usług kosmetycznych wzięły udział w Targach Urody “Kościerzyna na obcasach”. Podczas warsztatów uczennice skorzystały z darmowych porad kosmetycznych, wzięły udział w pokazie makijażu dziennego, poznały produkty do pielęgnacji twarzy, stóp i ciała m.in. suplementy diety: naturalny kolagen, chlorofil, olejki eteryczne, preparaty oczyszczające wspomagające odchudzanie. Słuchaczki SPMiS w Kościerzynie w ramach warsztatów wykonały peeling cukrowy rąk oraz poznały zabiegi redukujące tkankę tłuszczową oraz zapoznały się z ofertą kosmetyków wyszczuplających.

Na zdjęciach – słuchacze czwartego semestru kierunku technik farmaceutyczny na ćwiczeniach z przedmiotu; Analiza produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Celem wyjazdu  było poznanie zasad funkcjonowania geotermii i doświadczenie zalet wód termalnych i solankowych.:

„Pobyt w solankach to wspaniałe panaceum na typowe dolegliwości naszych czasów jak stres, zmęczenie, rozdrażnienie, bezsenność i brak koncentracji. Nie ma w tym zdaniu przesady. Zawartość jodków w grudziądzkiej solance (3,5 mg w dm3) ma decydujące, zdrowotne znaczenie w inhalacji górnych dróg oddechowych, w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz przyspieszonej przemianie materii. Dokładna regulacja temperatury i wilgotności nasączonego solanką powietrza stwarza szczególny komfort i efektywność inhalacji, która działając na cały system oddechowy, oczyszcza płuca – co jest szczególnie ważne dla osób palących. Minerały zawarte w solance działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo. Działanie antybakteryjne przyspiesza gojenie się ran, rozstępów i cellulitu.  W kontakcie z ciałem człowieka zaczyna intensywnie oddziaływać na organizm. Skóra staje się nawilżona, wzrasta jej ukrwawienie i elastyczność. W efekcie pozbywa się toksyn, odciążeniu ulega praca nerek, wątroby i innych organów wydalniczych, a pobudzony zostaje układ immunologiczny, odpornościowy i hormonalny.”

Geotermia Grudziądz

Wieczór poetycki z okazji WALENTYNEK 2018 odbył się 16.02.2018  w DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ “OSTOJA” w Kościerzynie. Uczniowie kierunku terapia zajęciowa recytowali oraz zaprezentowali wykonania wokalne solowe i grupowe wierszy Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Kazimierza Przerwy Tetmajera oraz Wisławy Szymborskiej. Wieczór został przygotowany metodą arteterapii z wykorzystaniem techniki biblioterapii oraz muzykoterapii.

 

 

Świetna metoda do integracji grupy, poznania grupy, poznania osobowości danych osób.  Metoda wykorzystuje naturalną ciekawość i chęć dziecka do obcowania z substancjami o konsystencji błota (mieszania ich, bawienia się nimi, „taplania się” w nich). Zasadniczą cechą wyróżniającą ją od innych metod ekspresji twórczej jest to, że pozwala ona dziecku na zróżnicowane, bardzo bogate wypowiadanie się przy jego niewielkich nawet umiejętnościach czy zdolnościach manualnych. Istotnym elementem pracy dzieci, godnym obserwacji jest także ich zachowanie względem kolorów, czyli ich dobór, kolejność użycia, nakładania na papier oraz poprawianie położonej barwy. Następnie słuchacze oceniali swoje prace, a także to co zaobserwowali podczas robienia prac zgodnie z Kwestionariuszem zachowań podczas wykonywania pracy plastycznej.