Galeria Wałcz

Poznajemy budowę aparatu ortodontycznego, technikę przyklejenia elementów, dopasowaniem odpowiedniego łuku oraz zakładanie kolorowych ligatur .

Zabieg ten działa kojąco  zarówno na zmysły, jak i na psychikę. Łączy w sobie zalety masażu relaksacyjnego, leczenia ciepłem oraz aromaterapii. Ciepły wosk rozluźnia i relaksuje napięte mięśnie, a zapach świecy pomaga w uzyskaniu głębokiego odprężenia. Atmosferę relaksu dopełniają dźwięki dzwoneczka Zaphir Crystalide.

Stroiki świąteczne można kupić w każdej kwiaciarni ,galerii handlowej lub pracowni florystycznej. Warto jednak pokusić się o samodzielne stworzenie świątecznej dekoracji. Może  to być mniejszy stroik z bombkami  lub duży wieniec na stół lub drzwi.

Przyszli terapeuci zajęciowi  wykonali igielniki .Poniżej przepis na samodzielne wykonane igielnika . Możesz zrobić to sam w domu !

Igielnik występuje najczęściej w formie poduszeczki .Takie  igielniki  często można spotkać w domach babć.  W łatwy i szybki sposób można je wykonać własnoręcznie. Wystarczy zaopatrzyć się jedynie w niewielki kawałek tkaniny, szklankę , nożyczki, nici, watę i oczywiście w igłę! Następnie należy postępować zgodnie z opisem:
• Tkaninę trzeba złożyć na pół i za pomocą mazaka odrysować na niej denko szklanki.
• Otrzymany okrągły kształt należy wyciąć  z tkaniny.
• Brzegi kółka zszyć ze sobą prostym ściegiem.
• Do środka należy włożyć odpowiednią ilość waty.
• Otwór należy zaszyć tym samym ściegiem.
• Teraz wystarczy umieścić igły i szpilki w igielniku.

Gotowe!

„Mój dom moje marzenia”. Praca zdalna naszej uczennicy Anity KUŹMIŃSKIEJ z kierunku Terapeuta zajęciowy dla podopiecznych Warsztatów terapii zdjęciowych w Pile.
Opis zadania :
Witajcie kochani.
Dziś wykonamy pracę „Mój dom moje marzenia”
Przygotuj:blok, gazety, klej, nożyczki

1. Wytnij kontur domu.
2. Namaluj okna i drzwi.
3. Wytnij tak, by się otwierały.
4. Naklej na drugą kartkę.
5. W okna i drzwi wklej lub narysuj, co byś chciał/ chciała zobaczyć jutro za oknem, o czym marzysz?

W pierwszym oknie chcę zobaczyć szczęśliwą rodzinę(razem),w drugim – zdrowy Świat.Gdy rano otworzę drzwi, marzę by zobaczyć Was wszystkich uśmiechniętych i radosnych. A Wy co chcecie zobaczyć w swoich oknach? Wykonaj pracę i podziel się z nami marzeniami.

Trzynastego października słuchaczki kierunku technik usług kosmetycznych wzięły udział w szkoleniu firmy Farmona. Podczas szkolenia mogły zapoznać się z nowymi zabiegami i preparatami kosmetycznymi ww. marki. Bardzo szczegółowo zostały zaprezentowane zabiegi z użyciem kwasów owocowych oraz mezoterapii mikroigłowej. Każda z pań na koniec otrzymała certyfikat oraz prezent w postaci kosmetyku.

 

Program szkolenia obejmował masaże relaksacyjne, zabiegi na ciało, masaż gorącymi kamieniami, masaż bańką chińską, zabieg SHAPE ARCHITECT MODELUJĄCY CIAŁO. Szkolenie prowadziła Katarzyna Białecka – technik usług kosmetycznych / technik masażysta.

Słuchaczki  Studium Pracowników Medycznych i Społecznych  podczas zajęć praktycznych ćwiczą dobieranie łyżek do kształtu i wielkości łuku, mieszanie masy alginatowej, pobieranie wycisku oraz ocenę jego poprawności.

 

Podczas targów  poznały światowe trendy w make-upie , kosmetyce pielęgnacyjnej , stylizacji paznokci , makijażu permanentnym, kosmetologii estetycznej i wielu innych dziedzinach branży beauty.

Szkolenie prowadził fizjoterapeuta mgr Piotr Konopka.

Temat tegorocznej konferencji to:
„Mózg pod presją współczesności – technologie – pomoc czy zagrożenie” A podczas konferencji  między innymi szukano odpowiedzi na pytanie, czy nowy styl życia oparty na  technologiach może wspomóc pracę mózgu i jak wpływa on na psychikę człowieka. Organizatorami konferencji były: Zakład Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego, Katedra i Klinika Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie.

Dnia 24 marca słuchacze kierunku technik usług kosmetycznych SPMIS w Wałczu  wraz z opiekunem mgr Agnieszką Siatkowską  wzięli  udział w targach kosmetycznych LOOK & BEATY VISION 2018 w ramach Międzynarodowych  Targów Poznańskich. Mieli okazję zapoznać się ze  światowymi trendami w make-upie, kosmetyce pielęgnacyjnej, stylizacji paznokci, makijażu permanentnym, kosmetologii estetycznej i wielu innych dziedzinach branży beauty. Podczas targów poznańskich najlepsi specjaliści z kraju przekazywali  wiedzę,  pozwalającą  wprowadzić innowacje do salonów kosmetycznych.

 

Uczniowie kierunków technik dentystyczny, higienistka stomatologiczna,asystentka stomatologiczna , technik masażysta, technik usług kosmetycznych, ortoptystka, technik farmaceutyczny, technik elektroradiolog, terapeuta zajęciowy oraz opiekun medyczny realizują praktyczną naukę  zawodu w Oviedo w Asturii w Centrum Rehabilitacyjnym Ovida. Oto pierwsza fotorelacja higienistek stomatologicznych ze Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Wałczu.

 

W dniu  09.09.2016r. o godz. 18:00 w siedzibie Studium Pracowników Medycznych i Społecznych  w Wałczu  słuchacze kierunków: higienistka stomatologiczna, technik masażysta, technik masażysta z elementami fizjoterapii, technik usług kosmetycznych, technik usług kosmetycznych specjalizacja Welness & SPA, terapeuta zajęciowy oraz  technik farmaceutyczny uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2016/2017.

Wykład inauguracyjny pt. „Profilaktyka raka szyjki macicy”  wygłosiła  mgr Elwira Kubller

Warsztat zrealizowany wg. inspiracji prof. Wiesława Karolaka .
Muzykoterapia z arteterapią wizualną –” Portret muzyczny”. Kładziemy się na dużych płaszczyznach papieru, w obu dłoniach trzymamy pastele. Zamykamy oczy. Staramy się wsłuchać w muzykę. Malujemy pastelami to, co czujemy podczas muzyki. Staramy się koncentrować na muzyce, tak, aby nasza ręka prowadzona była samoistnie. To, co powstało naszkicowane pastelem, ukazuje nasze emocje, które wywołała muzyka. Muzyka wprowadza nas także w całkowitą relaksację i medytację . Teraz przy pomocy pasteli staramy się z tego, co powstało ,stworzyć coś realnego, tak, aby połączyć te oba elementy. Można próbować „prowadzić dialog” z innymi osobami. W rezultacie powstał nasz bardzo subiektywny i indywidualny portret muzyczny w otoczeniu innych osób.Warsztaty prowadzi Pani mgr Dorota Izdebska.

 

 W okresie od 28 lutego do 12 marca 20 słuchaczy Studium Pracowników Medycznych i Społecznych z Wałcza , Olsztyna , Koszalina i Malborka uczestniczyło w stażu zawodowym w Hiszpanii .Słuchacze kierunków technik masażysta , higienistka stomatologiczna oraz technik dentystyczny szkolili swoje umiejętności zawodowe i językowe w ośrodku OVIDA CENTROINTERGENERACIONAL W Oviedo w regionie Asturia. Do kolejnych wyjazdów przygotowują się słuchacze z Łodzi i Kościerzyny. Zachęcamy do zapoznania się z pierwszą relacją ze stażu: źródło ” Pojezierze Wałeckie ” nr 13 ( 979 ) z 30 marca 2016 roku. W kolejnych tygodniach relacje z Olsztyna , Koszalina i Malborka.

Więcej o aktualnie realizowanym stażu zagranicznym

Back to Top