Piknik na zdrowie

Piknik na zdrowie - logo

“Piknik na Zdrowie”, to impreza plenerowa dla całej rodziny oferująca wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, badanie EKG, konkursy rysunkowe dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie. Nie zabraknie również cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego, aerobiku oraz wspólnego ćwiczenia jogi.

W tym roku po raz pierwszy chętni będą mogli zatańczyć zumbę oraz pobiec w wyścigu charytatywnym.

Gościem Pikniku będzie Pomorskie Centrum Słuchu i Mowy, którego przedstawiciele będą wykonywać przesiewowe badania słuchu oraz udzielać porad logopedycznych i psychologicznych.

Podczas “Pikniku na Zdrowie” mieszkańcy Gdańska w wieku 18-60 lat, którzy dotychczas nie byli leczeni w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań anty – HCV. Akcja realizowana jest w ramach kampanii “Cichy Zabójca WZW C. Działa w ukryciu. Twoja niewiedza utrzymuje go przy życiu”.

Dla wygłodniałych gości, około południa, przewidziany został posiłek – mercumek corbasi, czyli zupa soczewicowa. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego. – Nie ma w niej żadnych makaronów, ryżów, kasz, ale jest bardzo pożywana i smaczna – zapewnia Wojciech Nowak z Yellow Catering, firmy, która przygotuje zupę.

Źródło:  www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl