Dobry zawód gwarancją pewnej przyszłości

Jak wybrać dobrze płatny, stabilny i satysfakcjonujący zawód? To pytanie zadaje sobie tysiące absolwentów różnego rodzaju szkół wchodzący każdego roku na rynek pracy. Nasz świat się zmienia, a co za tym idzie – zmienia się również zapotrzebowanie na poszczególne zawody. Pewne z nich przemijają, inne dopiero się pojawią albo już się rozwinęły i choć każda wizja przyszłości jest obarczona pewnym ryzykiem błędu, to mimo wszystko już dzisiaj możemy z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć zmiany na rynku pracy w przyszłych dziesięcioleciach.

Zaplanowanie swojej zawodowej kariery oraz idący za tym dylemat wyboru zawodu stanowią najistotniejszy etap w życiu zawodowym każdego człowieka, dlatego też w trosce o swoją przyszłość należy dokonać właściwego wybory związanego zarówno z zapotrzebowaniem na aktualnym rynku pracy, ale przede wszystkim zgodnego z własnymi zainteresowaniami, który zagwarantuje nam nie tylko stabilność, ale również głęboką satysfakcję.

W obecnych czasach, gdy sytuacja na rynku pracy jest trudna, to właśnie stabilność zatrudnienia stanowi drugą po stosownym wynagrodzeniu najbardziej atrakcyjną cechę potencjalnego pracodawcy. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem ewentualnego zawodu oraz pokierować własną karierą w taki sposób, aby to nie przypadek zdecydował o naszej zawodowej przyszłości, ale posiadane kwalifikacje i zainteresowania.

Analizując potrzeby obecnego rynku pracy oraz wysuwając prognozy na najbliższe lata można zauważyć, że sektorem przeżywającym rozkwit jest aktualnie branża medyczna, w obszarze której funkcjonuje wiele ważnych zawodów bez których kompleksowa ochrona zdrowia pacjentów nie mogłaby mieć miejsca.

Rynek medyczny w Polsce jest jednym z najlepiej rosnących w siłę rynków w Unii Europejskiej. Specjaliści odnotowali, że nasz kraj wydaje ok. 6,1% rocznie na usługi medyczne, zaś pozostałe elementy pozapłacowe, takie jak ubezpieczenia zdrowotne idą w górę corocznie o kilkadziesiąt procent, co dowodzi, że branża medyczna w Polsce stale się rozwija i staje się coraz bardziej atrakcyjna. Z raportu US News & World Report branża medyczna jest tuż za IT i może pochwalić się wysokimi dochodami i stałym zapotrzebowaniem na profesjonalistów medycznych. Również dla rynków kapitałowych sektor medyczny jest bardzo perspektywistyczny, w związku, z czym stale będzie się poszerzał.

W wyniku przemian gospodarczych i społecznych już nie tylko lekarze, ale wszyscy pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdą solidne zatrudnienie na rynku usług. Już teraz określa się około 25% deficyt pracowników w zawodach medycznych, dzięki czemu osoby reprezentujące te zawody mogą spodziewać się wzrostu zarobków i atrakcyjnych pakietów socjalnych, bowiem firmy zauważają już brak wykwalifikowanych pracowników. Warto więc dokładniej przyjrzeć się temu przyszłościowemu sektorowi gospodarki i rozważyć ewentualną możliwość jego zasilenia.

Wszyscy mamy jedno, bardzo podobne marzenie, a mianowicie chęć robienia w życiu tego, co naprawdę lubimy i co będzie sprawiało nam satysfakcję. Dobrze wybrany zawód nie tylko zagwarantuje nam pewną przyszłość, ale również wynagrodzi trud wkładany w codzienne obowiązki.

Zawód przyszłości, to profesja oparta na zdobytej w toku nauczania wiedzy oraz praktycznych umiejętnościach, dzięki którym przygotowani będziemy do podjęcia konkretnych działań na polu zawodowym. Jeśli więc chcesz zdobyć praktyczny zawód gwarantujący stabilną pracę w rozwijającym się sektorze usług zainwestuj w gruntowne wykształcenie, które może zapewnić Ci Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Nasza Szkoła to trafna inwestycja, oferująca wysoką stopę zwrotu, ale i świetna okazja do poszerzenia horyzontów, poznania ciekawych ludzi oraz określenia własnej tożsamości. Znajdź u nas pomysł na siebie i zdobądź nowe perspektywy!

Magdalena Westa