REGIONALNA FUNDACJA POMOCY NIEWIDOMYM
41-500 Chorzów, ul. Dąbrowskiego 55a
TEL: 32 241 11 13
E-MAIL: fundacja@rfpn.org
REGIONALNA FUNDACJA POMOCY NIEWIDOMYM I SŁABOWIDZĄCYM W CHORZOWIE SERDECZNIE ZAPRASZA NA SZKOLENIE Z ZAKRESU TERAPII SENSORYCZNEJ I DOBORU POMOCY OPTYCZNEJ U OSÓB Z DEFICYTEM WZROKU.
Adresaci szkolenia: uczestnikami szkolenia mogą być osoby posiadające tytuł zawodowy w obszarze medyczno-społecznych lub osoby uczące się w szkołach policealnych lub wyższych o profilach medycznych i społecznych
Termin szkolenia; 27-28 maj 2017, godz.
Miejsce szkolenia; Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym, Chorzów 41-500 ul. Św. Piotra 9
Koszt: 460 PLN brutto
Cena obejmuje:
Udział w zajęciach teoretyczno- praktycznych
Mini bar (kawa, herbata, napoje, zimna płyta)
Program szkolenia;
1. Omówienie dwóch aspektów słabowidzenia. Zasady doboru pomocy optycznych i elektronicznych wspomagających widzenie.
2. Dobór i trening z zakresu posługiwania się okularami lupowymi i lupowymi pryzmatycznymi.
3. Dobór i trening posługiwania się monookularem (śledzenie, widzenie, lokalizowanie) – w pomieszczeniu i w terenie.
4. Dobór i trening posługiwania się lupami.
5. Nauka manipulacji różnymi modelami lup elektronicznych i powiększalników telewizyjnych (czytanie, pisanie)
6. Integracja sensoryczna-wprowadzenie.
7. Omówienie podstawowych zmysłów
8. Nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania zmysłowego.
9. Analiza przypadków
10. Funkcjonalne następstwa schorzeń wzroku- część warsztatowa (symulatory wad wzroku).
11. Omówienie najczęściej występujących schorzeń układu wzrokowego.
12. Praca warsztatowa-symulatory następstw funkcjonalnych przy schorzeniach wzroku.
13. Zajęcia praktyczne na sali Integracji Sensorycznej (połączenie integracji sensorycznej ze stymulacją wzroku).
Prowadzący kurs;
Martyna Pawlak – Madej – specjalista pedagogiki specjalnej, studia podyplomowe
w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci niewidomych i słabo widzących w tym z niepełnosprawnością złożoną. Terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnością złożoną, terapeuta integracji sensorycznej.
Kursy i szkolenia: kurs I st. w zakresie teorii i terapii integracji sensorycznej, kurs II st. diagnoza i terapia zaburzeń integracji sensorycznej, kurs doskonalący: diagnoza i terapia integracji sensorycznej małego dziecka, instruktor rekreacji ruchowej specjalizacja: hipoterapia, konstrukcja indywidualnego programu edukacyjno – terapeutycznego w oparciu o diagnozę profilu psychoedukacyjnego dzieci z deficytami rozwojowymi w wieku 0-12 lat; diagnoza profilu psychoedukacyjnego dzieci z deficytami rozwojowymi w wieku 0-12 lat, wczesna diagnostyka i wspomaganie rozwoju dziecka ryzyka z zastosowaniem Metody Castillo Moralesa, autyzm wczesnodziecięcy. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
Marianna Gajowiec – Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Ukończony kurs kwalifikacji z zakresu tyflopedagogiki. 12-letni staż jako tyflopedagog w SOSW w Chorzowie, kurs Vision Support Teatcher w Niemczech. Ukończone studium podyplomowe z sensomotorycznej terapii widzenia. Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie. Kurs – Funkcjonalna ocena i terapia widzenia dzieci słabowidzących.
Prowadzenie kursów kwalifikacyjnych z tyflopedagogiki w Elpax w Bytomiu. Prowadzenie licznych szkoleń z zakresu pracy z dziećmi słabowidzącymi, pracy ze sprzętem wspomagającym widzenie na terenie woj. Śląskiego i opolskiego.
Iwona Chmielarska – Absolwent politechniki Śląskiej. Ukończony kurs kwalifikacji z zakresu tyflopedagogiki. 12-letni staż jako tyflopedagog w SOSW w Chorzowie, kurs Vision Support Teatcher w Niemczech. Ukończone studium podyplomowe z sensomotorycznej terapii widzenia. Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie. Kurs – Funkcjonalna ocena i terapia widzenia dzieci słabowidzących.
Prowadzenie kursów kwalifikacyjnych z tyflopedagogiki w Elpax w Bytomiu. Prowadzenie licznych szkoleń z zakresu pracy z dziećmi słabowidzącymi, pracy ze sprzętem wspomagającym widzenie na terenie woj. Śląskiego i opolskiego.
Zasady uczestnictwa
Zgłoszenie odbywa się przy pomocy wypełnionej i przesłanej karty zgłoszenia do dnia 08.05.2017 e-mail; ptlimf.biuro@wp.pl lub pocztą.
Otrzymanie potwierdzenia wpisu na listę przez biuro PTL jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. Następnie uczestnik jest zobowiązany dokonać wpłaty na numer konta: ING Bank Śląski 36 1050 1243 1000 0023 1842 9970 tytułem szkolenie, terapia sensoryczna do dnia 11.05.2017. Niedotrzymanie terminów wpłat skreśla z listy kursantów.
Certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu zostaną przekazane po zakończeniu kursu.
Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy do pobrania:
formularz zgłoszeniowy