Jak dbać o skórę latem?

Jak dbać o skórę latem? Oto 6 przydatnych wskazówek na upalny, letni czas:

1. Złuszczaj, aby uzyskać czystszą i gładszą skórę.
Co to daje? Złuszczanie usuwa martwe, zmatowiałe resztki skóry, aby zapobiec zatorom i poprawić nawodnienie np. kremów nawilżających. Kiedy wykonywać ten zabieg? Wykonuj rano przed tonerem, kremem nawilżającym, SPF i aplikacją makijażu. Wskazówka: makijaż będzie utrzymywał się dłużej na złuszczonej skórze! Nie zapomnij: po złuszczaniu użyj nawilżającego kremu do ciała, aby uszczelnić wilgoć i zawsze osłaniaj świeżo złuszczoną skórę kremem z filtrem.

2. Utrzymuj nawilżenie skóry.
Jak? Aby zwiększyć poziom nawodnienia skóry twarzy, należy stosować maski intensywnie nawilżające, idealne do stosowania jeden do dwóch razy w tygodniu. Tonery to odświeżający preparat nawilżający, działający na porowatość skóry. Wskazówka: odświeżaj cerę rewitalizującym tonikiem w samochodzie, na siłowni, w samolocie.

3. Zaprzyjaźnij się z H20!
Dlaczego to jest ważne? Wyższe temperatury i więcej spędzanego czasu na zewnątrz, prowadzą do wewnętrznego odwodnienia, które może powodować bóle głowy i zawroty głowy! Co możesz zrobić? Osiem szklanek zwykłej, filtrowanej wody każdego dnia pomaga utrzymać równowagę wilgotności w ciele i skórze oraz pomaga w detoksyfikacji. Wskazówka: Jeśli pijesz napoje zawierające kofeinę, musisz potroić ilość wypijanej wody.

4. Ochrona przeciwsłoneczna – filtry.
Wcieraj krem i jeszcze raz wcieraj…(i ponownie aplikuj!) Dlaczego? Nie wystarczy po prostu zastosować krem przeciwsłoneczny, musisz stosować go wystarczająco dużo i często aplikować. Badania wskazują, że większość ludzi nie stosuje ochrony przed światłem dziennym, tyle ile powinna. Jaka jest wystarczająca ilość? Łyżeczka do twarzy. Dla ciała – tyle, ile napełniłoby kieliszek. Ponownie aplikuj, co dwie godziny. Wskazówka: jeśli możesz, unikaj słońca w południe aż do późnego popołudnia. Dzisiejsze wyrafinowane formuły i technologia pozwalają wybrać ochronę przeciwsłoneczną, która odpowiednio działa na kondycję skóry. Oznacza to, że możesz wybierać bezolejowe, matujące formuły, dodatkowe formuły zmiękczające dla suchej skóry lub bez składników uczulających dla wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień.

5. Uspokój nadmiernie odsłoniętą skórę.
Zapomniałeś o ochronie przeciwsłonecznej lub nie zastosowałeś jej wystarczająco dużo? Nie musisz cierpieć z bólu! Super-kojące rośliny i żele chłodzące mogą pomóc w zapobieganiu łuszczeniu i redukcji zaczerwienień i stanów zapalnych. W jaki sposób? Zastosuj w dużej ilości balsam chłodzący na nadmiernie odsłoniętą skórę, która została poparzona. Zapobiegaj – jedna oparzeniowa opalenizna podwaja ryzyko zachorowania na czerniaka. Pamiętaj, aby corocznie przeprowadzać badanie skóry u lekarza i raz w miesiącu przeprowadzić samokontrolę w celu wykrycia wczesnych oznak raka i złośliwego czerniaka. Zwracaj uwagę na jakiekolwiek zmiany skórne.

6. Naprawa i leczenie uszkodzeń spowodowanych przez słońce.
Co powoduje uszkodzenia skóry? Światło UV powoduje fotostarzenie w postaci brązowych plam, grubej skóry i zmarszczek, niezależnie od tego, czy spaliłaś skórę, czy nie. Gdy światło słoneczne wchodzi w kontakt ze skórą, następuje kaskada skutków uszkodzeń (w tym usuwanie lipidów barierowych) powodujących zapalenie, wytwarzanie reaktywnych cząsteczek tlenu, które wpływają na wzrost zdrowej komórki i stymulację enzymów niszczących kolagen. Co należy zrobić? Opalenizna może być popularnym letnim trendem, ale są również ciemne strony… Bombarduj swoją skórę dzięki składnikom zapobiegającym ich starzeniu, aby pomóc w usuwaniu wszelkich szkód, które może wywołać nieumiejętne opalanie się.