E-papieros szansą na pozbycie się nałogu

Autorem artykułu jest Mateusz Makles

Nie od dziś wiadomo o szkodliwości palenia. Osoby, które rzuciły nałóg tytoniowy, wspominają z trudem cały ten proces.
Firmy farmaceutyczne wprowadzają już jakiś czas innowacje i produkty pomagające w rzucaniu palenia. Pojawiły się więc różne plastry nikotynowe, gumy do żucia i elektroniczne papierosy.

Elektroniczne papierosy (znane również jako e-papierosy) to najnowszy produkt na rynku. Są one zaprojektowane, aby wyglądać i działać jak prawdziwe papierosy. Emitują też sztuczny dym, jednak w rzeczywistości nie zawierają tytoniu. Użytkownicy e-papierosów wdychają opary nikotyny, które imitują dym pozbawiony substancji rakotwórczych, które są szkodliwe dla palacza i innych osób.

Elektroniczny papieros składa się z pojemnika, zawierającego ciekłą nikotynę. Gdy użytkownik pociąga e-papieros, zasilany baterią atomizer wypuszcza niewielką ilość oparów nikotyny. Taki sposób wdychania dostarcza użytkownikowi nikotynę w odstępach sekund, a nie minut, jak w przypadku plastrów lub gum. W trakcie użytkowania papierosa mała dioda LED świeci na pomarańczowo i symuluje rzeczywiste palenie.

Na rynku dostępne są liquidy o różnych mocach. Gdy przyzwyczaimy się do korzystania z elektronicznego papierosa, można stopniowo zmniejszyć zawartość nikotyny.

Elektroniczne papierosy mają przewagę nad plastrami nikotynowymi czy gumami do życia, gdyż ich użytkownicy znacznie szybciej otrzymują odpowiednią dawkę nikotyny. Poza tym powód, dla którego palacze nie chcą rzucić palenia, to często brak momentu wdychania dymu z i wypuszczania go z płuc.

Jest to więc na pewno skuteczniejsza metoda od innych, jeśli chcemy pozbyć się nałogu stopniowo. Oczywiście najwięcej zależy od naszej woli.

Na zakończenie należy także wspomnieć o korzystnym bilansie finansowym. Chociaż inwestycja początkowa w kartomizer może wymagać wydatku, to i tak uda nam się zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Liquid o pojemności 10ml może wystarczyć nam nawet na miesiąc, a jest to koszt rzędu 20 zł.

elektroniczne papierosy

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl