Asytentka stomatologiczna

Czas trwania nauki: 1 rok

Tryb nauki: dzienny, weekendowy, wieczorowy

Czesne: nauka jest bezpłatna

Rekrutacja elektroniczna w miastach:

GdańskKoszalinKościerzyna – ŁódźWałczWarszawa

Program nauczania

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym:

  1. Organizacja ochrony zdrowia
  2. Komputerowe wspomaganie działalności asystentki stomatologicznej
  3. Farmakoterapia stomatologiczna
  4. Anatomia, fizjologia , patofizjologia narządu żucia i pierwsza pomoc
  5. Działalność zawodowa asystentki stomatologicznej
  6. Dokumentacja medyczna w stomatologii
  7. Język angielski w stomatologii
  8. Język migowy

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym:

  1. Asystowanie lekarzowi dentyście
  2. Podstawy dokumentacji medycznej i finansowej
  3. Trening umiejętności społecznych
  4. Praktyka zawodowa

Tytuł zawodowy:

Asystentka stomatologiczna

Program plus – szkolenie dodatkowe:

Asystowanie w implantologii, szkolenie z zakresu Radiologii w stomatologii (Szkolenie jest szkoleniem doskonalącym teoretycznym, nie uprawnia do samodzielnego wykonywania i opisów zdjęć RTG)

UPRAWNIENIA – Świadectwa i dyplomy uzyskane przez absolwenta:

  • Świadectwo ukończenia szkoły policealnej
  • Dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie asystentka stomatologiczna MED.01. Asystowanie lekarzowi dentyście i utrzymanie gabinetu w gotowości pracy wraz z suplementem w języku polskim i angielskim zgodnym z Europass potwierdzającym kwalifikacje uznawane w całej Unii Europejskiej

Perspektywy zatrudnienia:

  • gabinety dentystyczne
  • szpitale
  • kliniki dentystyczne
  • poradnie i publiczne zakłady opieki zdrowotnej
  • prywatne gabinety stomatologiczne

Dokumenty wymagane w procesie rekrutacji:

  • podanie o przyjęcie do szkoły – plik do pobrania w zakładce Rekrutacja
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej w oryginale, w przypadku świadectw z zagranicy wraz z tłumaczeniem tłumacza przysięgłego na język polski
  • 3 zdjęcia
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu od lekarza medycyny pracy (skierowanie otrzymują Państwo od nas po złożeniu podania i świadectwa, badanie jest bezpłatne)
  • dokument tożsamości do wglądu

    Szybki kontakt

    Zostaw swoje dane a skontaktujemy się z Tobą




    Administratorem danych osobowych jest "Oświata-Lingwista" Nadbałtyckie Centrum Edukacji Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem 80-107 Gdańsk przy ul. Malczewskiego 51. Dane osobowe przetwarzane będą w celach realizacji zapisu/zapytania. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwościach ich poprawiania w każdym czasie.

    Opis kierunku
    Asystentka stomatologiczna to osoba, która pod nadzorem lekarza prowadzi działalność profilaktyczno-leczniczą.
    W klasyfikacji zawodów wpisana pod numerem 32510

    Asystentka stomatologiczna to osoba, która asystuje lekarzowi stomatologowi w działalności leczniczej, w gabinecie stomatologicznym i poradni stomatologicznej. Zawód ten wykonywać może osoba, która posiada wykształcenie średnie medyczne w zawodzie asystentka stomatologiczna. Pod pojęciem wykształcenia średniego medycznego rozumiemy ukończenie szkoły policealnej publicznej lub niepublicznej z uprawnieniami szkoły publicznej i uzyskanie tytułu zawodowego asystentki stomatologicznej lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie asystentka stomatologiczna. Czas kształcenia w zawodzie asystentki stomatologicznej to jeden rok, a uzyskanie dyplomu jest uwarunkowane zdaniem zewnętrznego egzaminu państwowego.

    Asystentka stomatologiczna jest nieodzownym członkiem zespołu stomatologicznego.

    Zadania zawodowe asystentki w Polsce dotyczą głównie: asystowania lekarzowi dentyście podczas wykonywania zabiegów profilaktycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych, przygotowywania materiałów i leków stomatologicznych zgodnie z procedurami, obsługiwania, konserwowania instrumentarium i sprzętu zgodnie z procedurami. Ponadto asystentka porządkuje stanowiska pracy lekarza dentysty i asystentki w trakcie i po zabiegu stomatologicznym. Segreguje odpady zgodnie z przepisami prawa. Przygotowuje pacjenta do zabiegu stomatologicznego oraz przekazuje zalecenia przed zabiegiem i po zabiegu w formie ustnej i pisemnej. Obserwuje parametry życiowe pacjenta w trakcie i po zabiegu. Współpracuje z lekarzem dentystą w czasie udzielania pierwszej pomocy. Sporządza dokumentację pacjenta na zlecenie lekarza dentysty, w trakcie i po zabiegu. Stosuje przepisy prawa dotyczące dostępu do dokumentacji medycznej. Asystentka stomatologiczna powinna posługiwać się programem komputerowym do obsługi gabinetu dentystycznego. Sporządza terminarz przyjęć pacjentów i rejestruje zabiegi stomatologiczne. Współpracuje ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i pracownią techników dentystycznych. Bezpośrednim współpracownikiem asystentki jest lekarz dentysta.

    Szkoła policealna - asystentka stomatologiczna

    Prowadzimy naukę w miastach
    • Gdańsk
    • Koszalin
    • Kościerzyna
    • Łódź
    • Wałcz
    • Warszawa